1% znowu dla Niny Meszko!

Nina Meszko urodziła się w 23 tygodniu ciąży dnia 11 września 2009 r., z wagą urodzeniową 550 g. Dziś Ninka ma niemal 13 lat i waży ponad 30 kg. Niestety tak wczesne urodziny spowodowały szereg powikłań, a codzienna rehabilitacja i leczenie nie rozwiązują wszystkich problemów. Dlatego Klub Rotary Młyniec Drugi ponownie włączył się w akcję pomocy dla Niny.

Nina to bardzo wesoła dziewczynka. Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas listopadowego spotkania naszego Klubu, na którym podsumowaliśmy naszą działalność. Nina oraz jej rodzice byli naszymi gośćmi honorowymi. Jej wspaniała Mama powiedziała:

„Nina codziennie ćwiczy całe ciało, począwszy od rehabilitacji ruchowej, poprzez rehabilitację wzroku, słuchu, kończąc na terapii wspomagającej naukę przełykania. Robimy co możemy żeby zapewnić środki na dalsze leczenie i rehabilitację, ale bardzo często brakuje pieniędzy (szeregu zabiegów, rehabilitacji, operacji, tlenu, sprzętu medycznego nie refunduje NFZ). Dlatego tak ważne jest każde wsparcie na dalsze leczenie i codzienną rehabilitację Niny”.

Dlatego w 2022 r. kontynuujemy zbiórkę na rzecz Niny. Korzystamy z tego, że jako jeden z nielicznych klubów rotariańskich uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), dzięki czemu jesteśmy uprawnieni do zbierania 1% z naszych i Waszych podatków. Te pieniądze mogą uczynić wiele dobra, którego tak potrzebuje Nina!

Jak pomóc? To bardzo proste. Przekazywanie 1 procenta nie obciąży Cię żadnymi kosztami. Aby to uczynić, w odpowiedniej rubryce formularza PIT wprowadź numer KRS Kluby Rotary Młyniec Drugi oraz kwotę owego 1% (to obliczy program, z którego zapewne korzystasz). Jeżeli zaś korzystasz z usług księgowych to przekaż księgowości tylko numer KRS, oni zajmą się resztą.

A zatem:

Numer KRS naszego Klubu to 96631

W najpopularniejszej deklaracji – PIT-37 – są to odpowiednio pola 136 (tam podajesz numer KRS) i 137 (kwota). Pozostałe pola, jak cel szczegółowy czy informacje uzupełniające – pola 138-140 – są opcjonalne. Wspieramy tylko Ninę, zatem nie musisz zaznaczać celu szczegółowego, chociaż oczywiście możesz wpisać „Nina Meszko”. Całość zebranych środków i tak otrzymają jej rodzice.

A tutaj ulotka do wydrukowania i przekazania księgowym:

Nina Meszko 1%

Przekaż 1% na Ninę. To bardzo proste!

Zdjęcie Niny Meszko i jej mamy Anty pochodzi ze strony https://torun.wyborcza.pl/torun/51,48723,23480881.html?i=0 Autor: Robert Gorecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *