Spotkanie ICC Polska-Izrael 13-15 września 2019 r.

Współpraca międzynarodowa to ważny aspekt działalności Rotary. Dlatego warto odnotować, że w ostatni weekend w Toruniu doszło do pierwszego spotkania reaktywowanego komitetu ICC Polska-Izreael, zorganizowanego przez Annę Stawikowską z RC Toruń, Przewodniczącą ICC.

Obrady odbyły się w sobotę, 14 września w hotelu Gromada. W spotkaniu udział wzięli: Ryszard Łuczyna (Koordynator Komitetów Międzynarodowych), Anna Stawikowska (RC Toruń),Greg Gregoryczk (RC Warszawa Wilanów),  Bartosz Wolak (RC Szczecin-Center), Małgorzata Karczmarzyk (RC Gdynia Orłowo), Piotr Kuczyński (RC Wrocław), Ewa Kuczyńska (RC Wrocław), Tomasz Frączak (RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński), Piotr Wiśniewski (RC Szczecin-Center), Jerzy Koba (RC Łódź) oraz Karol Sienkiewicz (RC Młyniec Drugi).

Obrady w hotelu Gromada

Obrady były niezwykle interesujące, zaś wnioski wkrótce zbierze i przedstawi Anna Stawikowska (RC Toruń). Niemniej już teraz można prorokować, że zaangażowanie uczestników pozwoli na realizację ciekawych projektów.

Po obradach uczestnicy udali się na wycieczkę, poznając zarówno historię Torunia jak i nieliczne ślady obecności żydowskich mieszkańców w Grodzie Kopernika.

Uczestnicy spotkania pod Krzywą Wieżą…

 

… oraz na cmentarzu żydowskim pod głazem ku pamięci rabina Cwi Hirsza Kaliszera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *