Ścieżka ekologiczna pod patronatem Klubu Rotary Młyniec Drugi

Przypadająca w 2021 r. okrągła, 90. rocznica ruchu rotariańskiego w Polsce została uwieczniona kamieniem pamiątkowym w Młyńcu Drugim. Ale to nie jedyna okazja do świętowania.

„Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco” brzmią słowa popularnej piosenki. Nucili ją także członkowie Klubu Rotary Młyniec Drugi podczas uroczystości odsłonięcia kamienia pamiątkowego w dniu 8 listopada 2021 r.

A okazja do ufundowania kamienia była szczególna – 90 lat Rotary w Polsce oraz 20 lat Klubu Rotary Młyniec Drugi (chociaż oficjalnie nasz Klub powstał 21 lat temu). I właśnie te dwie rocznice przypomina pamiątkowy kamień.

Kamień ten znajduje się w szczególnym miejscu – to właśnie tutaj powstaje ścieżka edukacyjna poświęcona geologii i historii naszej planety. W Młyńcu Drugim i okolicznych miejscowościach można bowiem napotkać na bardzo rzadkie i jednocześnie przepiękne minerały, głazy narzutowe i inne formy geologiczne. Niedługo wszystkie one zostaną pięknie zaprezentowane na przysłowiowym „ściernisku”. Jednak to nasz kamień będzie dzierżył palmę pierwszeństwa!

Odsłonięcia kamienia dokonała Magdalena Kłoss, Prezydent Klubu Rotary Młyniec Drugi, zaś symboliczną wstęgę przecięli Marek Nicewicz, Wójt Gminy Lubicz oraz Ryszard Drzazga, założyciel Klubu.

Z tej okazji posadziliśmy również piękny okaz dębu, włączając się w Projekt „ROTARY for PLANET – 1,2 Milion Trees”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *