Medal honorowy dla RC Młyniec Drugi!

W poniedziałek, 8 listopada 2021 r. Klub Rotary Młyniec Drugi odebrał z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Toruńskiego Pawła Polikowskiego Medal Honorowy za „Zasługi dla Powiatu Toruńskiego”.

Zgodnie z Regulaminem przyznawania medalu, jego nadanie jest aktem uhonorowania organizacji za zasługi dla Powiatu Toruńskiego. Medal ten nadaje się podmiotom, które:

„całokształtem działalności, względnie realizacją swoich zadań na terenie powiatu toruńskiego przyczyniły się do jego promocji, rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego, naukowego oraz w zakresie sportu i rekreacji oraz ochrony środowiska, wzbogacając dorobek powiatu lub przysporzyły mu dobrego imienia, bądź zasłużyły się jego mieszkańcom”.

Właśnie w uznaniu dla całokształtu pracy naszego Klubu i wszystkich jego członków Rada Powiatu w uchwale nr 309 z 14 października 2020 r. nadała Klubowi Medal Honorowy. Za wyróżnieniem przemawiała zarówno nasza wieloletnia działalność związana z badaniem wad postawy jak i aktywność w okresie epidemii COVID. Z powodu ograniczeń związanych z epidemią wręczenie medalu odbyło się dopiero teraz, jednak w bardzo miłej i niemal rodzinnej atmosferze.

W spotkaniu w Złotorii, w pięknej scenerii ośrodka Przy Złotej Wyspie, spotkali się członkowie Klubu oraz Starosta Toruński Marek Olszewski – w przeszłości członek Klubu – i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski. Gościem honorowym  był Ryszard Drzazga, założyciel naszego Klubu. Medal odebrała aktualna prezydent Magdalena Kłoss.

Na zdjęciu od lewej: Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Prezydent Klubu Rotary Młyniec Drugi Magdalena Kłoss oraz Starosta Toruński Marek Olszewski.

Fot. Michał Kardas, Media Powiat Toruński.

Więcej zdjęć na tej stronie >>>>.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *